Produktspecifikationerkeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic |
| Farve | Blue |
| Primær materiale | Stoneware |
| Sammensætning | 100% Stoneware |
| Produktdimensioner | D15,5xH8,5 cm |
| Kan indeholde ml. | 750 ml |
| Kan tåle at komme i opvaskemaskine | Yes |
| Godkendt til mad | Yes |
| Kan tåle at komme i mikrobølgeovnen | Yes |
| Andre specifikationer | Due to the nature of the glaze and item being handcrafted, color variations may occur |
| Kan tåle at komme i ovnen | Yes |
| Produktets finish | Reactive glaze. |
| EAN Code | 5711173253753 |
| Warning | http://images.salsify.com/image/upload/s--DiKh75p9--/jjy8xyfenpxovhstnhz9.jpg |
| Declaration of Conformity | http://images.salsify.com/image/upload/s--bbIWoDvx--/ri5onkepfoiggg5vdca5.pdf |
Download billederkeyboard_arrow_down
82046909
Jules Skål, Blå, Stentøj
D15,5xH8,5 cm
Vejl. udsalgspris
169,00 DKK
Vi kan ikke garantere, at hele sortimentet forefindes hos alle forhandlere.
Jules Skålen fra Bloomingville er et smukt stykke håndlavet stentøj med en unik flerfarvet glasur. Den kunstneriske kombination af brændte karrytoner og dyb havblå tilfører et kreativt præg til borddækningen. Skålen rummer 750 ml og tåler både opvaskemaskine og mikrobølgeovn.
Produktspecifikationerkeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic |
| Farve | Blue |
| Primær materiale | Stoneware |
| Sammensætning | 100% Stoneware |
| Produktdimensioner | D15,5xH8,5 cm |
| Kan indeholde ml. | 750 ml |
| Kan tåle at komme i opvaskemaskine | Yes |
| Godkendt til mad | Yes |
| Kan tåle at komme i mikrobølgeovnen | Yes |
| Andre specifikationer | Due to the nature of the glaze and item being handcrafted, color variations may occur |
| Kan tåle at komme i ovnen | Yes |
| Produktets finish | Reactive glaze. |
| EAN Code | 5711173253753 |
| Warning | http://images.salsify.com/image/upload/s--DiKh75p9--/jjy8xyfenpxovhstnhz9.jpg |
| Declaration of Conformity | http://images.salsify.com/image/upload/s--bbIWoDvx--/ri5onkepfoiggg5vdca5.pdf |
Download billederkeyboard_arrow_down
Relaterede produkter
Andre kunder købte også

























