Produktspecifikationerkeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic |
| Farve | Blue |
| Primær materiale | Stoneware |
| Sammensætning | 100% Stoneware |
| Produktdimensioner | L32xH7,5xW20 cm |
| Kan indeholde ml. | 200 ml |
| Kan tåle at komme i opvaskemaskine | Yes |
| Godkendt til mad | Yes |
| Kan tåle at komme i mikrobølgeovnen | Yes |
| Andre specifikationer | Due to the nature of the glaze and item being handcrafted, color variations may occur |
| Kan tåle at komme i ovnen | Yes |
| Produktets finish | Reactive glaze. |
| EAN Code | 5711173245192 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--_ONR4bnQ--/pxjva6pkzw41njwsxdtu.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--WlDNAJCE--/anocadlsidp22qzrfxxe.pdf |
Download billederkeyboard_arrow_down
82046927
Sandrine Skål, Blå, Stentøj
L32xH7,5xW20 cm
Vejl. udsalgspris
299,00 DKK
Vi kan ikke garantere, at hele sortimentet forefindes hos alle forhandlere.
Sandrine Skålen fra Bloomingville er fremstillet i stentøj i en lys blå nuance med mørkeblå kant. Den reaktive glasur skaber fine variationer i overfladen og giver skålen et blødt og afdæmpet udtryk. Da glasuren reagerer naturligt, og hver skål er håndlavet, kan der forekomme farvevariationer.
Produktspecifikationerkeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic |
| Farve | Blue |
| Primær materiale | Stoneware |
| Sammensætning | 100% Stoneware |
| Produktdimensioner | L32xH7,5xW20 cm |
| Kan indeholde ml. | 200 ml |
| Kan tåle at komme i opvaskemaskine | Yes |
| Godkendt til mad | Yes |
| Kan tåle at komme i mikrobølgeovnen | Yes |
| Andre specifikationer | Due to the nature of the glaze and item being handcrafted, color variations may occur |
| Kan tåle at komme i ovnen | Yes |
| Produktets finish | Reactive glaze. |
| EAN Code | 5711173245192 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--_ONR4bnQ--/pxjva6pkzw41njwsxdtu.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--WlDNAJCE--/anocadlsidp22qzrfxxe.pdf |
Download billederkeyboard_arrow_down
Relaterede produkter




















