Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Multi |
| Main Material | Metal |
| Composition | 40% Polyresin, 30% Linen, 20% Iron, 10% PVC |
| Product dimension | D30xH47 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Black |
| Cord length cm. | 150 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173359356 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
82069380
Tali Table lamp, Multi, Metal
D30xH47 cm
RRP
€ 199,00
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Tali Table lamp by Bloomingville is a decorative lamp with a beige tone and a textured shade. The base is detailed with vertical stripes in grey and white, creating a subtle contrast and a graphic expression. The combination of the striped base and the simple shade gives the lamp a balanced and elegant look in soft neutral tones.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Multi |
| Main Material | Metal |
| Composition | 40% Polyresin, 30% Linen, 20% Iron, 10% PVC |
| Product dimension | D30xH47 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Black |
| Cord length cm. | 150 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173359356 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







