Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Gold |
| Main Material | Metal |
| Composition | 100% Iron |
| Product dimension | L21,5xH27,5xW16 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | In order to secure a candle tightly in the candle holder, a candle foil grip/cup can be used |
| EAN Code | 5711173339310 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--Yd2z9Qkz--/ywukip5gfdie4kagn96k.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--2lE24AuV--/beyioemnqf6ojpgl3l9v.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82062695
Lux Candle Holder, Gold, Metal
L21,5xH27,5xW16 cm
RRP
€ 74,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Lux Candle Holder by Bloomingville is made of iron in a warm golden tone with a textured finish. Its sculptural design holds three candles. A candle foil grip can be used to secure the candle firmly in place.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Gold |
| Main Material | Metal |
| Composition | 100% Iron |
| Product dimension | L21,5xH27,5xW16 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | In order to secure a candle tightly in the candle holder, a candle foil grip/cup can be used |
| EAN Code | 5711173339310 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--Yd2z9Qkz--/ywukip5gfdie4kagn96k.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--2lE24AuV--/beyioemnqf6ojpgl3l9v.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







