Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Mediterranean |
| Colour | Brown |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D9,5xH18 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Due to nature of the glaze colour variations may occur |
| EAN Code | 5711173348893 |
Imageskeyboard_arrow_down
82072476
Rigby Candle Holder, Brown, Stoneware
D9,5xH18 cm
RRP
€ 24,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Rigby Candle Holder by Creative Collection is made of stoneware in a warm brown tone. It has a tall stem and a small side loop detail, decorated with horizontal stripes and a darker drip effect. Due to the nature of the glaze, color variations may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Mediterranean |
| Colour | Brown |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D9,5xH18 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Due to nature of the glaze colour variations may occur |
| EAN Code | 5711173348893 |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







