Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L14xH8,5xW7/L18xH13,5xW7,5 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Part of item is handdecorated, colour variations and intensity may occur |
| EAN Code | 5711173332502 |
| Warning | http://images.salsify.com/image/upload/s--8uQaguEe--/rhttqekyqeomepmaqozc.jpg |
| Declaration of Conformity | http://images.salsify.com/image/upload/s--1n1LLIKg--/qmnvdptcbnkr0ze7csxd.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82062386
Rory Candle Holder, Multi, Stoneware
L14xH8,5xW7/L18xH13,5xW7,5 cm, Set of 2
RRP
€ 59,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Rory Candle Holder by Bloomingville is a set of two candle holders, shaped like tigers. Let this beautiful set decorate your window or table for a charming addition to your decor. The candle holders are hand-painted, which may result in color variations.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L14xH8,5xW7/L18xH13,5xW7,5 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Part of item is handdecorated, colour variations and intensity may occur |
| EAN Code | 5711173332502 |
| Warning | http://images.salsify.com/image/upload/s--8uQaguEe--/rhttqekyqeomepmaqozc.jpg |
| Declaration of Conformity | http://images.salsify.com/image/upload/s--1n1LLIKg--/qmnvdptcbnkr0ze7csxd.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products
Other customers also bought
















