Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Green |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L16xH27xW9 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | No |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Variations in color intensity may occur, making each piece unique |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Handpainted |
| EAN Code | 5711173361076 |
Imageskeyboard_arrow_down
82063500
Salandy Candle Holder, Green, Stoneware
L16xH27xW9 cm
RRP
€ 47,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Salandy Candle Holder by Bloomingville is a green stoneware piece with a sculptural U-shaped form and rounded lines. It is decorated with a horizontal striped pattern that is handpainted, giving it a personal and artistic look. Variations in color intensity may occur, making each piece unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Green |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L16xH27xW9 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | No |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Variations in color intensity may occur, making each piece unique |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Handpainted |
| EAN Code | 5711173361076 |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







