Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Silver |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L18,5xH17,5xW7 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | No |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Plating |
| EAN Code | 5711173361021 |
Imageskeyboard_arrow_down
82063491
Shine Candle Holder, Silver, Stoneware
L18,5xH17,5xW7 cm
RRP
€ 37,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Shine Candle Holder by Bloomingville is a sculptural piece with a layered, mirrored U-shaped form and two upright openings at the top. Its reflective silver colored surface gives it a sleek and modern look, adding a striking accent to any setting.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Silver |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L18,5xH17,5xW7 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | No |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Plating |
| EAN Code | 5711173361021 |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products















