Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Blue |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D11xH16 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Smooth matte glaze |
| EAN Code | 5711173349029 |
Imageskeyboard_arrow_down
82072491
Thorne Candle Holder, Blue, Stoneware
D11xH16 cm
RRP
€ 19,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Thorne Candle Holder by Bloomingville is made of stoneware with a matte, deep blue glaze. The curved shape adds a graphic expression and creates a nice contrast in the interior. Beautiful on its own or in combination with other candleholders on a shelf, tray or windowsill.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Blue |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D11xH16 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Smooth matte glaze |
| EAN Code | 5711173349029 |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products








