Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Red |
| Main Material | Wool |
| Composition | 100% Wool, Filling: 100% PES |
| Product dimension | L7xH12xW7 cm, Set of 2 |
| Bleaching | No |
| Colour finish | Yarn Dyed |
| Dry Clean | No |
| Drying | No |
| Filling | Polyester |
| Fire retardant | No |
| Ironing | No |
| Other Specifications | Polkastriped string for hanging ornament, string lenght approx 8 cm |
| Product Finish | Felted |
| Washing Instruction | Spot clean only |
| EAN Code | 5711173344666 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--L6-1FPA---/isr9oxhyulug7dqgxepw.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82061882
Peo Ornament, Red, Wool
L7xH12xW7 cm, Set of 2
RRP
€ 29,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Peo Ornament by Bloomingville is a set of 2 decorative hanging figures made of wool. The red ornaments depict small dressed mouse characters with a soft, felted surface. Each ornament is detailed with a red and white twisted string for hanging, adding a classic touch to the design.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Red |
| Main Material | Wool |
| Composition | 100% Wool, Filling: 100% PES |
| Product dimension | L7xH12xW7 cm, Set of 2 |
| Bleaching | No |
| Colour finish | Yarn Dyed |
| Dry Clean | No |
| Drying | No |
| Filling | Polyester |
| Fire retardant | No |
| Ironing | No |
| Other Specifications | Polkastriped string for hanging ornament, string lenght approx 8 cm |
| Product Finish | Felted |
| Washing Instruction | Spot clean only |
| EAN Code | 5711173344666 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--L6-1FPA---/isr9oxhyulug7dqgxepw.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products











