Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L10xH15xW6,5 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | Variations in pattern and color intensity may occur, making each piece unique |
| Product Finish | Handpaint |
| EAN Code | 5711173357208 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--aQhbhPch--/wxjcnv7pdhhflvwigxmy.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82063343
Bisby Candle Holder, Multi, Stoneware
L10xH15xW6,5 cm, Set of 2
RRP
€ 34,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Bisby Candle Holder by Bloomingville is a set of 2 made of stoneware. Each holder is shaped as angels, and one of them is detailed with a star behind the head. The glossy surface and handpaint finish highlight the soft white and muted tones. Variations in pattern and color intensity may occur, making each piece distinct.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L10xH15xW6,5 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | Variations in pattern and color intensity may occur, making each piece unique |
| Product Finish | Handpaint |
| EAN Code | 5711173357208 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--aQhbhPch--/wxjcnv7pdhhflvwigxmy.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







