Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Black |
| Main Material | Metal |
| Composition | 100% Iron |
| Product dimension | L35xH12,5xW5 cm |
| Candle diameter cm. | Tealight Ø4xH2 cm |
| Product Finish | Powercoated black texture |
| EAN Code | 5711173329250 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--t_7CpXnl--/li4xiduaqanizg7axxsd.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82066362
Cielo Votive, Black, Metal
L35xH12,5xW5 cm
RRP
€ 26,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Cielo Votive by Bloomingville is made of iron with a black textured powdercoated finish. It features a decorative silhouette shaped like a small village skyline with houses, trees, and a church. Cut-out windows and building details create open spaces that highlight the candlelight and add a characterful touch to seasonal decor.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Black |
| Main Material | Metal |
| Composition | 100% Iron |
| Product dimension | L35xH12,5xW5 cm |
| Candle diameter cm. | Tealight Ø4xH2 cm |
| Product Finish | Powercoated black texture |
| EAN Code | 5711173329250 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--t_7CpXnl--/li4xiduaqanizg7axxsd.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







