Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Gold |
| Main Material | Metal |
| Composition | 100% Iron |
| Product dimension | D30xH55 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Removeable chain. If used w/o chain make sure to place on heatresist surface to avoid marks and grease stains from droplets of candlewax. |
| EAN Code | 5711173327645 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--uN6F3MNU--/nuknihao15omzefcomim.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--4i2ZzY_R--/otpanzmhxhdrbimpoc7g.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82062313
Elmir Advent Candle Holder, Gold, Metal
D30xH55 cm
RRP
€ 39,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Elmir Advent Candle Holder by Bloomingville is a hanging design with decorative angel figures and star cutouts. Suspended from a hook, it adds a festive touch to the season. The candle holder comes with a removable chain and can also be placed on a heatresistant surface if used without it.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Gold |
| Main Material | Metal |
| Composition | 100% Iron |
| Product dimension | D30xH55 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Removeable chain. If used w/o chain make sure to place on heatresist surface to avoid marks and grease stains from droplets of candlewax. |
| EAN Code | 5711173327645 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--uN6F3MNU--/nuknihao15omzefcomim.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--4i2ZzY_R--/otpanzmhxhdrbimpoc7g.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







