Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Blue |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D8xH9 cm |
| Content ml. | 260 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Variations in color and pattern may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated |
| EAN Code | 5711173316755 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--3fQN-j5F--/w9ibdvkqbfdlmsdtaqti.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--FBCppAyY--/wgisksigfqjlryfcuixd.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82066105
Hezha Cup, Blue, Stoneware
D8xH9 cm
RRP
€ 24,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Hezha Cup by Bloomingville is made of stoneware and features a hand decorated finish. The cup appears in blue with a stylized bird and leafy branches in contrasting tones, creating a decorative look. A large curved handle in a lighter shade adds a distinctive touch. Variations in color and pattern may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Blue |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D8xH9 cm |
| Content ml. | 260 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Variations in color and pattern may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated |
| EAN Code | 5711173316755 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--3fQN-j5F--/w9ibdvkqbfdlmsdtaqti.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--FBCppAyY--/wgisksigfqjlryfcuixd.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products















