Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D9xH12 cm |
| Care Instruction | Manual gentle cleaning to avoid breakage of inside deco. Do not stir or use icecubes in order to avoid damage of the inside decoration. |
| Content ml. | 560 ml |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Due to the nature of the glass, small variations in size and shape may occur |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown |
| EAN Code | 5711173321544 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--RqHsE_qk--/df5xtmuxbhybzp6v1k4v.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--ZZnF4POY--/yzjpljcto842eeelo2vc.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82060851
Misa Drinking Glass, Clear, Glass
D9xH12 cm
RRP
€ 13,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Misa Drinking Glass by Bloomingville is made of glass with a mouth-blown finish. The glass is decorated with a butterfly figure in white, yellow, and red shades. As the glass is mouth-blown, small variations in size and shape may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D9xH12 cm |
| Care Instruction | Manual gentle cleaning to avoid breakage of inside deco. Do not stir or use icecubes in order to avoid damage of the inside decoration. |
| Content ml. | 560 ml |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Due to the nature of the glass, small variations in size and shape may occur |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown |
| EAN Code | 5711173321544 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--RqHsE_qk--/df5xtmuxbhybzp6v1k4v.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--ZZnF4POY--/yzjpljcto842eeelo2vc.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products





















