Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | Blue |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D13xH4,5 cm |
| Content ml. | 500 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Due to nature of the glaze colour variations may occur |
| Oven safe | Yes |
| EAN Code | 5711173340927 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--3uSEd3AT--/qff5pmx9xkmx9lolpybk.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--sSYiTTNX--/puyzqfmruplc9swib2ap.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82061991
Nara Bowl, Blue, Stoneware
D13xH4,5 cm
RRP
€ 23,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Nara Bowl by Creative Collection is made of stoneware in a muted blue tone with a glossy glaze. The inside is decorated with a radial pattern that fades towards a lighter center, creating a soft contrast. Due to the nature of the glaze, color variations may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | Blue |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D13xH4,5 cm |
| Content ml. | 500 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Due to nature of the glaze colour variations may occur |
| Oven safe | Yes |
| EAN Code | 5711173340927 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--3uSEd3AT--/qff5pmx9xkmx9lolpybk.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--sSYiTTNX--/puyzqfmruplc9swib2ap.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products









