Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Botanist |
| Colour | Green |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L17,5xH15,5xW12 cm |
| Content ml. | 720 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Due to the nature of the glaze color variations will occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Reactive glaze |
| EAN Code | 5711173295524 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--vkHfssKL--/gh7lcvgboiwlh5i8okb5.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--vVQ4cww---/k0rivgz8thcgph7s3f5k.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82057454
Liselu Lemon Juicer, Green, Stoneware
L17,5xH15,5xW12 cm
RRP
€ 47,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Liselu Lemon Juicer by Creative Collection is made of stoneware with a reactive glaze in green tones accented by subtle blue details, adding depth and character to the surface. Due to the reactive glaze, color variations may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Botanist |
| Colour | Green |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L17,5xH15,5xW12 cm |
| Content ml. | 720 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Due to the nature of the glaze color variations will occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Reactive glaze |
| EAN Code | 5711173295524 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--vkHfssKL--/gh7lcvgboiwlh5i8okb5.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--vVQ4cww---/k0rivgz8thcgph7s3f5k.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products








