Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | White |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | J:D8,5xH9,5/B:D9xH11 cm, Set of 2 |
| Content ml. | Jug 370 ml / Bowl 380 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Stamped Quote decoration |
| EAN Code | 5711173330928 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--hZ1TEzrw--/urjczy3rqxbkg7clroxl.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82061414
Wendy Milk Jug & Sugar Bowl, White, Stoneware
J:D8,5xH9,5/B:D9xH11 cm, Set of 2
RRP
€ 34,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Wendy Milk Jug & Sugar Bowl by Creative Collection is a set of 2 made of stoneware. The white surface is decorated with stamped quotes in black typography, creating a coordinated and graphic expression on both pieces.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | White |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | J:D8,5xH9,5/B:D9xH11 cm, Set of 2 |
| Content ml. | Jug 370 ml / Bowl 380 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Stamped Quote decoration |
| EAN Code | 5711173330928 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--hZ1TEzrw--/urjczy3rqxbkg7clroxl.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products














