Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Nature |
| Main Material | Polyester |
| Product dimension | D50xH35 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 60W /LED 9W /CFL 14W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 250 cm |
| Cord material | Fabric |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Product Finish | Mesh fabric |
| EAN Code | 5711173362998 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
82069557
Piola Pendant Lamp, Nature, Polyester
D50xH35 cm
RRP
€ 189,00
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Piola Pendant Lamp by Bloomingville is a decorative pendant lamp in a soft beige tone. The shade is detailed with a mesh fabric finish and an interlacing pattern of curved ribs that wrap around the form, creating a light and airy expression.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Nature |
| Main Material | Polyester |
| Product dimension | D50xH35 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 60W /LED 9W /CFL 14W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 250 cm |
| Cord material | Fabric |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Product Finish | Mesh fabric |
| EAN Code | 5711173362998 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







