Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Grey |
| Main Material | Glass |
| Composition | 85% Glass, 10% Polyvinyl Chloride, 5% Iron |
| Product dimension | D23xH29 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Black |
| Cord length cm. | 250 cm |
| Cord material | PVC |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Product Finish | Spray colored |
| EAN Code | 5711173361380 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
82069419
Sybia Pendant Lamp, Grey, Glass
D23xH29 cm
RRP
€ 109,00
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Sybia Pendant Lamp by Bloomingville is made of glass in a muted grey tone with a spray colored finish. The globe-shaped shade is detailed with pronounced vertical ribs, creating a refined texture and a minimal, modern look that adds subtle character to the space.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Grey |
| Main Material | Glass |
| Composition | 85% Glass, 10% Polyvinyl Chloride, 5% Iron |
| Product dimension | D23xH29 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Black |
| Cord length cm. | 250 cm |
| Cord material | PVC |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Product Finish | Spray colored |
| EAN Code | 5711173361380 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products










