Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Stoneware, Iron, PVC |
| Product dimension | L30xH32xW21 cm |
| Bulb size | E14 |
| Bulb type | E14 |
| Bulb wattage | Max. 25W /LED 2W /CFL 5W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 180 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Other Specifications | Small variations in pattern and color intensity may occur, making each piece unique |
| Product Finish | Handpainted |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173361502 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
82069576
Arvid Table lamp, Multi, Stoneware
L30xH32xW21 cm
RRP
€ 139,00
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Arvid Table lamp by Bloomingville is made of stoneware and decorated with a handpainted vertical stripe pattern in black on a warm brown base. The wide shade in a soft beige tone is detailed with a small spherical top in gold finish. Small variations in pattern and color intensity may occur, making each piece unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Stoneware, Iron, PVC |
| Product dimension | L30xH32xW21 cm |
| Bulb size | E14 |
| Bulb type | E14 |
| Bulb wattage | Max. 25W /LED 2W /CFL 5W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 180 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Other Specifications | Small variations in pattern and color intensity may occur, making each piece unique |
| Product Finish | Handpainted |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173361502 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







