Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | Blue |
| Main Material | Aluminum |
| Composition | Aluminum, Linen, Cotton, PVC, Iron, Bakelite |
| Product dimension | D30xH61 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Black |
| Cord length cm. | 150 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Product Finish | Enameled |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173359363 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
82069381
Cornelie Table lamp, Blue, Aluminum
D30xH61 cm
RRP
€ 199,00
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Cornelie Table lamp by Creative Collection is a tall and elegant lamp in blue with a simple contrast between the dark enameled base and the light fabric shade. The tapered silhouette gives the design a refined and timeless look, suitable for both modern and classic interiors.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | Blue |
| Main Material | Aluminum |
| Composition | Aluminum, Linen, Cotton, PVC, Iron, Bakelite |
| Product dimension | D30xH61 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Black |
| Cord length cm. | 150 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Product Finish | Enameled |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173359363 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







