Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Mediterranean |
| Colour | Brown |
| Main Material | Mango |
| Composition | Mango wood, Linen, Cotton, PVC, Iron, Bakelite |
| Product dimension | D30xH52 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Black |
| Cord length cm. | 150 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Product Finish | Walnut stained, Lacquered |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173359370 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
82069382
Elinora Table lamp, Brown, Mango
D30xH52 cm
RRP
€ 175,00
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Elinora Table lamp by Creative Collection brings a warm and natural look to the interior. Made of mango wood, it features a sculptural base with stacked, rounded shapes, finished in a walnut stained and lacquered surface in brown tones, combined with a soft textile shade that adds gentle contrast. The product is made of natural materials - small variations may occur, making each piece unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Mediterranean |
| Colour | Brown |
| Main Material | Mango |
| Composition | Mango wood, Linen, Cotton, PVC, Iron, Bakelite |
| Product dimension | D30xH52 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Black |
| Cord length cm. | 150 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Product Finish | Walnut stained, Lacquered |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173359370 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







