Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Yellow |
| Main Material | Linen |
| Composition | Linen, Iron, PVC |
| Product dimension | D20xH30 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 150 cm |
| Cord material | Fabric |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Product Finish | Printed |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173360178 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
82069464
Emmie Table lamp, Yellow, Linen
D20xH30 cm
RRP
€ 89,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Emmie Table lamp by Bloomingville brings a warm touch to the interior with its yellow color and printed vertical stripe pattern in soft beige and brown tones. The matching stripes on both the shade and the base create a calm and cohesive look, giving the lamp a warm and muted striped appearance.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Yellow |
| Main Material | Linen |
| Composition | Linen, Iron, PVC |
| Product dimension | D20xH30 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 150 cm |
| Cord material | Fabric |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Product Finish | Printed |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173360178 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products








