Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | White Spaces |
| Colour | White |
| Main Material | Alabaster |
| Composition | 100% Alabaster |
| Product dimension | D7,5xH9 cm |
| Candle diameter cm. | Tealight Ø4xH2 cm |
| Other Specifications | Variations may occur due to this is a natural material. |
| Product Finish | Polish |
| EAN Code | 5711173351244 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--hAZL8Umx--/adsh2zxt1lrmnjptxrdu.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82068566
Annebel Votive, White, Alabaster
D7,5xH9 cm
RRP
€ 26,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Annebel Votive by Bloomingville is made of alabaster with a polished finish. The simple shape and stone look give it a clean and minimal expression. The product is made of natural materials - small variations may occur, making each piece unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | White Spaces |
| Colour | White |
| Main Material | Alabaster |
| Composition | 100% Alabaster |
| Product dimension | D7,5xH9 cm |
| Candle diameter cm. | Tealight Ø4xH2 cm |
| Other Specifications | Variations may occur due to this is a natural material. |
| Product Finish | Polish |
| EAN Code | 5711173351244 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--hAZL8Umx--/adsh2zxt1lrmnjptxrdu.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







