Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Brown |
| Main Material | Ceramic |
| Composition | 100% Dolomite Ceramic |
| Product dimension | L33xH2,5xW23 cm |
| Content ml. | 640 ml |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Part of item is handdecorated, colour variations and intensity may occur |
| EAN Code | 5711173326945 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--I9_hH1w5--/oxgzo0x88inamnx80vs3.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82061084
Ginnie Serving Plate, Brown, Ceramic
L33xH2,5xW23 cm
RRP
€ 32,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Ginnie Serving Plate by Bloomingville is a brown ceramic plate shaped as a Christmas tree. It is decorated with a Christmas tree motif detailed with white icing-like dots and wavy lines, giving it a festive look. Part of the item is handdecorated, and color variations and intensity may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Brown |
| Main Material | Ceramic |
| Composition | 100% Dolomite Ceramic |
| Product dimension | L33xH2,5xW23 cm |
| Content ml. | 640 ml |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Part of item is handdecorated, colour variations and intensity may occur |
| EAN Code | 5711173326945 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--I9_hH1w5--/oxgzo0x88inamnx80vs3.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products
















