Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE MINI |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D13,5xH7,5 cm, Set of 2 |
| Content ml. | 550 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Color intensity may vary from item to item |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal decorated with handpainted detailing |
| EAN Code | 5711173338382 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--SdpMErGi--/pgmul4zeys3cittockzm.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--H5zguQT1--/d7skljhwuahcdbt1wup9.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82062714
Darby Bowl, Multi, Stoneware
D13,5xH7,5 cm, Set of 2
RRP
€ 41,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Darby Bowl by Bloomingville MINI is a set of 2 made of stoneware. The bowls feature a light beige base with decal decoration and painted detailing, combining diagonal stripe patterns on the inside with playful balloon illustrations and small motifs on the outside. Color intensity may vary from item to item.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE MINI |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D13,5xH7,5 cm, Set of 2 |
| Content ml. | 550 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Color intensity may vary from item to item |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal decorated with handpainted detailing |
| EAN Code | 5711173338382 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--SdpMErGi--/pgmul4zeys3cittockzm.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--H5zguQT1--/d7skljhwuahcdbt1wup9.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down








