Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic |
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D7xH10 cm |
| Content ml. | 350 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown glass, each piece is unique in colour and pattern |
| EAN Code | 5711173315994 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--UGe2vSux--/gvoxvceqd3h0yg1royll.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--RymwZb2T--/vh6zr2n1nvv4hycuom92.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82060398
Havin Drinking Glass, Clear, Glass
D7xH10 cm
RRP
€ 13,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Havin Drinking Glass by Bloomingville is made of glass in a clear design. The glossy surface is decorated with overlapping white diagonal and soft wavy lines that wrap around the body, creating a subtle decorative effect. The mouthblown finish gives slight variations in color and pattern, adding character to each piece.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic |
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D7xH10 cm |
| Content ml. | 350 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown glass, each piece is unique in colour and pattern |
| EAN Code | 5711173315994 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--UGe2vSux--/gvoxvceqd3h0yg1royll.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--RymwZb2T--/vh6zr2n1nvv4hycuom92.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







