Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Nature |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D13xH7 cm |
| Content ml. | 460 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Variations in color and pattern may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated |
| EAN Code | 5711173321285 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--mBAgAGWg--/yquwbymn2ndd4ylijzkr.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--_szwOh0K--/o0fjg5hi19yl192vwiut.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82060830
Hezha Bowl, Nature, Stoneware
D13xH7 cm
RRP
€ 27,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Hezha Bowl by Bloomingville is made of stoneware with a hand decorated finish. It features a beige base with illustrated bird and floral motifs in blue and brown tones, wrapping around one side. Variations in color and pattern may occur, adding a distinctive touch to each piece.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Nature |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D13xH7 cm |
| Content ml. | 460 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Variations in color and pattern may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated |
| EAN Code | 5711173321285 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--mBAgAGWg--/yquwbymn2ndd4ylijzkr.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--_szwOh0K--/o0fjg5hi19yl192vwiut.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products











