Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Mediterranean |
| Colour | Green |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D8xH9,5 cm |
| Content ml. | 300 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Handpainted decoration, small variations in pattern and color intensity may occur making each piece unique |
| EAN Code | 5711173334490 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--LrnAiLbp--/luyl7kilsj6xjkmmjnu0.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--4StMqnYp--/zexa5hufi59sfu7zh1xn.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82068292
Karlie Mug, Green, Stoneware
D8xH9,5 cm
RRP
€ 12,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Karlie Mug by Creative Collection is a green stoneware mug decorated with a handpainted floral pattern in soft beige and brown tones. The design features stylized tulip-like flowers and leaf motifs arranged in horizontal bands. Small variations in pattern and color intensity may occur, making each piece distinct.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Mediterranean |
| Colour | Green |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D8xH9,5 cm |
| Content ml. | 300 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Handpainted decoration, small variations in pattern and color intensity may occur making each piece unique |
| EAN Code | 5711173334490 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--LrnAiLbp--/luyl7kilsj6xjkmmjnu0.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--4StMqnYp--/zexa5hufi59sfu7zh1xn.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products









