Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Botanist |
| Colour | Rose |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D11xH8,5 cm, Set of 3 |
| Content ml. | 450 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Due to handpainted details, small variations in pattern and color intensity may occur making each piece unique |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Handpainted decoration on solid glaze |
| EAN Code | 5711173348657 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--KUg5X4Kk--/o6iyzwnjnabzgs642tmc.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82072434
Linora Mug, Rose, Stoneware
D11xH8,5 cm, Set of 3
RRP
€ 64,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Linora Mug by Creative Collection is a set of 3 in stoneware. The rose tone is combined with abstract dots and oval motifs, handpainted on a solid glaze. Small variations in pattern and color intensity may occur, making each piece distinct within the set.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Botanist |
| Colour | Rose |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D11xH8,5 cm, Set of 3 |
| Content ml. | 450 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Due to handpainted details, small variations in pattern and color intensity may occur making each piece unique |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Handpainted decoration on solid glaze |
| EAN Code | 5711173348657 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--KUg5X4Kk--/o6iyzwnjnabzgs642tmc.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products











