Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE MINI |
|---|---|
| Colour | Rose |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D6,5xH5,5 cm |
| Content ml. | 100 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Small variations in pattern and color intensity may occur making each piece unique |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Handpainted |
| EAN Code | 5711173294800 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--wQxjpxql--/ofvn6vw940vc8fgwgxii.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--d0m9l9he--/cxrf3bptw780wwoufeko.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82057557
Nini Cup, Rose, Stoneware
D6,5xH5,5 cm
RRP
€ 13,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Nini Cup by Bloomingville MINI is made of stoneware in a soft rose tone with a matte surface. It is decorated with painted blue polka dots and has a slightly uneven, wavy rim that adds character. The handpainted decoration may vary in pattern and color intensity, making each piece distinct.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE MINI |
|---|---|
| Colour | Rose |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D6,5xH5,5 cm |
| Content ml. | 100 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Small variations in pattern and color intensity may occur making each piece unique |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Handpainted |
| EAN Code | 5711173294800 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--wQxjpxql--/ofvn6vw940vc8fgwgxii.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--d0m9l9he--/cxrf3bptw780wwoufeko.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products














