Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | White |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D9xH10 cm |
| Content ml. | 330 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Stamped Quote decoration |
| EAN Code | 5711173332946 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--HDDi56Qt--/cmaroeezsfjktpgn90fj.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82061408
Wendy Mug, White, Stoneware
D9xH10 cm
RRP
€ 14,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Wendy Mug by Creative Collection is a white stoneware mug decorated with a stamped quote reading “COFFEE IS A KIND OF MAGIC YOU CAN DRINK” in bold black lettering. The design creates a clear black and white contrast and gives the mug a graphic, eye-catching expression.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | White |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D9xH10 cm |
| Content ml. | 330 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Stamped Quote decoration |
| EAN Code | 5711173332946 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--HDDi56Qt--/cmaroeezsfjktpgn90fj.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products














