Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Nature |
| Main Material | Glass |
| Composition | Glass, Linen, Iron, PVC |
| Product dimension | D24xH51 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 150 cm |
| Cord material | Fabric |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Other Specifications | Mouthblown - variations in size and color may occur |
| Product Finish | Spray colored |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173360161 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
82069436
Fabiola Table lamp, Nature, Glass
D24xH51 cm
RRP
€ 155,00
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Fabiola Table lamp by Bloomingville is made of mouthblown glass and finished in a soft beige tone with spray colored detail. The stacked base with rounded layers creates a sculptural look, complemented by a linen shade. Variations in size and color may occur, making each lamp unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Nature |
| Main Material | Glass |
| Composition | Glass, Linen, Iron, PVC |
| Product dimension | D24xH51 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 150 cm |
| Cord material | Fabric |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Other Specifications | Mouthblown - variations in size and color may occur |
| Product Finish | Spray colored |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173360161 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products








