Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Red |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Stoneware, Linen, Iron, Polyvinyl Chloride |
| Product dimension | D30xH42 cm |
| Bulb size | E14 |
| Bulb type | E14 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 150 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Product Finish | Sand glaze |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173360697 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
82063208
Panja Table lamp, Red, Stoneware
D30xH42 cm
RRP
€ 175,00
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Panja Table lamp by Bloomingville is a decorative lamp in red stoneware with a sand glaze finish. The base has a distinctive large circular cut-out that gives the design a light and sculptural look. Paired with a linen shade, it brings a warm and simple expression to the room.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Red |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Stoneware, Linen, Iron, Polyvinyl Chloride |
| Product dimension | D30xH42 cm |
| Bulb size | E14 |
| Bulb type | E14 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 150 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Product Finish | Sand glaze |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173360697 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







