Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Green |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Stoneware, Linen, Iron, PVC |
| Product dimension | D25xH68 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 150 cm |
| Cord material | Fabric |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Other Specifications | Variations in color intensity may occur, making each piece unique |
| Product Finish | Reactive glaze |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173361083 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
82063501
Brady Table lamp, Green, Stoneware
D25xH68 cm
RRP
€ 229,00
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Brady Table lamp by Bloomingville is made of stoneware with a reactive glaze finish. The green base has a sculptural design, creating a modern look. Variations in color intensity may occur, making each piece unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Green |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Stoneware, Linen, Iron, PVC |
| Product dimension | D25xH68 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 150 cm |
| Cord material | Fabric |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Other Specifications | Variations in color intensity may occur, making each piece unique |
| Product Finish | Reactive glaze |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173361083 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







