Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | White Spaces |
| Colour | Grey |
| Main Material | Soapstone |
| Composition | 100% Soapstone |
| Product dimension | L15xH7,5xW10 cm |
| Content ml. | 650 ml |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | The product is made of natural materials - variations in color may occur, making each piece unique |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Polished |
| EAN Code | 5711173351473 |
Imageskeyboard_arrow_down
82068640
Nubia Box w/Lid, Grey, Soapstone
L15xH7,5xW10 cm
RRP
€ 39,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Nubia Box by Bloomingville is carved in soapstone with natural veins and a characterful lid with a grooved structure. Ideal for storing jewelry or small personal favorites. Each box has its own unique play of colors.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | White Spaces |
| Colour | Grey |
| Main Material | Soapstone |
| Composition | 100% Soapstone |
| Product dimension | L15xH7,5xW10 cm |
| Content ml. | 650 ml |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | The product is made of natural materials - variations in color may occur, making each piece unique |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Polished |
| EAN Code | 5711173351473 |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products
Other customers also bought















